Jesteśmy wyspecjalizowanym producentem Ogrodów Zimowych z 10-cioletnim doświadczeniem. Nasze konstrukcje wykonujemy głównie w oparciu o kompletne, termoizolowane systemy werandowe przeznaczone na rynek polski, przy uwzględnieniu panujących warunków klimatycznych.

Realizacje łączące w sobie szkło i aluminium wykonujemy w samodzielnym zakładzie produkcyjnym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji i montażu konstrukcji aluminiowych jesteśmy w stanie wykonać niemalże każdy projekt.

Oferta systemowa, w odróżnieniu od produktów konkurencji, jest w pełni kompletna, to znaczy, że zamawiając ogród zimowy klient otrzyma całą konstrukcję wykonaną z wysokiej jakości aluminiowych profili. Kompleksowość oferty to również profesjonalny montaż i gwarancja poparta jakością technologii.

Systemy –Reynaers CR 120, Blyweert, Aluron, Flandria, z których wykonujemy nasze ogrody zimowe są systemami aluminiowymi, a więc odpornymi na korozję. Struktura nośna składa się z aluminiowych, tubowych profili, których zadaniem jest podtrzymywanie wypełnienia dachu (przeszklenia). Zastosowanie na zewnętrznej płaszczyźnie dachu płaskich listew maskujących pozwala na uzyskanie efektu płaskiej i gładkiej powierzchni dachowej. Specjalnie zaprojektowany i przetestowany system rynien oraz niewidocznych rur spustowych gwarantuje szczelność i dobre odprowadzenie wody.

Również specjalnie zaprojektowane profile wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają doskonałą izolację pomiędzy strefami zimną a ciepłą i gwarantują wysoki poziom izolacyjności termicznej.

Decydując się na ogród zimowy, który ma przecież przetrwać wiele lat, warto zaufać sprawdzonemu partnerowi.

ZANIM ZACZNIESZ BUDOWAĆ…

Idealnym rozwiązaniem jest uwzględnienie ogrodu zimowego na etapie przygotowywania projektu budowanego od podstaw domu – konstrukcja nośna oranżerii może stanowić wówczas integralną część konstrukcji całego domu, można wybrać optymalną lokalizację, formę architektoniczną, funkcję jaka ma pełnić poprzez odpowiednie powiązanie z innymi pomieszczeniami.

Z nieco mniej komfortową sytuacją mamy do czynienia w przypadku dobudowy wymarzonego ogrodu zimowego do już istniejącego budynku, ale dla chcącego nic trudnego – z taką sytuacją spotykamy się w 80 procentach wykonywanych przez naszą firmę realizacjach. Lokalizację nowego pomieszczenie należy dostosować do architektury domu, jego otoczenia i usytuowania na działce. Możliwości jest wiele. Poniżej prezentujemy najczęściej stosowane i praktyczne bryły ogrodów zimowych.

Szkło

Wykonywane przez nas ogrody zimowe to obiekty całoroczne. Dla utrzymania odpowiednich warunków latem i zimą stosuje się szkło zespolone dedykowane dla tego typu obiektów. Musi ono spełniać szereg wymagań dotyczących przepuszczalności energii słonecznej, przepuszczalności światła oraz odpowiedniej izolacji cieplnej. Oferta szkła jest bardzo szeroka ale należy zwrócić uwagę na kilka rodzajów szkła dających konkretne korzyści wynikające z użytkowania.

szkło niskoemisyjne barwione w masie – wytwarzane jest poprzez dodanie barwnika do stopionej masy szklanej, co nadaje mu bardzo słabe, jednorodne zabarwienie. Dodanie barwnika sprawia, że pewne składniki barwy światła białego (długości fal świetlnych) są silnie absorbowane przez szkło. Inne zaś barwy są w silniejszym stopniu przepuszczane przez szkło, co nadaje pomieszczeniu charakterystyczną barwną tonację.

–  szkło niskoemisyjne refleksyjne – odmiana szkła przeciwsłonecznego charakteryzująca się tym, że na wewnętrznej szybie pakietu zespolonego znajduje się powłoka refleksyjna

– szkło niskoemisyjne bezbarwne o niskiej przepuszczalności promieniowania słonecznego – jest szkłem float pokrytym cienką powłoką, która przepuszcza dużą ilość światła redukując jednocześnie przepuszczalność cieplnej części promieniowania słonecznego, jak również powoduje odbicie ciepła próbującego się wydostać z pomieszczenia z powrotem do jego wnętrza. Cechą charakterystyczną tego szkła jest fakt, że jego zdolność przepuszczania światła jest wyraźnie wyższa niż całkowita przepuszczalność energii słonecznej.

szkło samoczyszczące Pilkington Activ to szkło pokryte od zewnątrz specjalną powłoką, o wyjątkowym podwójnym działaniu (dual action). Pod wpływem działania światła dziennego, w powłoce zachodzą dwa rodzaje reakcji chemicznych. Po pierwsze, rozkładane są skupiska zanieczyszczeń organicznych, po drugie, woda deszczowa spływając po szkle równą warstwą, zmywa uwolniony brud.

 Warunkiem dla stosowanie szkła gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania (zwłaszcza na powierzchniach dachów ) jest wysoka odporność na uszkodzenia me