W celu ochrony przed zbyt mocnym nasłonecznieniem wnętrz możliwe jest zastosowanie różnego rodzaju osłon przeciwsłonecznych: żaluzji lub rolet zewnętrznych dachowych i ściennych, czy też żaluzji wewnętrznych.

Nasza firma w swoich realizacjach stosuje sprawdzone i solidne systemy żaluzji i rolet wiodącego w Europie niemieckiego producenta WAREMA.

Żaluzje zewnętrzne nadają się idealnie do tego celu, ponieważ przechwytują 60-80% promieniowania słonecznego jeszcze przed dotarciem do szyby. Dzięki temu w pomieszczeniu jest przyjemnie chłodno. Dla oszczędności energii, w słoneczne dni zimowe wykorzystuje się energię słoneczną do dodatkowego ogrzewania wnętrza, a nocą poprawia współczynnik k dla okien. Pozwalają też optymalnie sterować jasnością w pomieszczeniu.

Żaluzje (rolety) zewnętrzne montowane są na zewnątrz konstrukcji aluminiowo-szklanych: ścianach, oknach, konstrukcjach dachów ogrodów zimowych, czy też zadaszeniach tarasów. Sterowane są elektrycznie lub za pomocą systemu tzw. automatyki pogodowej – otwierane i zamykane za pomocą czujek wiatru i słońca, deszczu.

Żaluzje wewnętrzne mogą być w wersji manualnej lub elektrycznej, stanowią dodatkowy element wystroju wnętrza.