A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Balustrady

Balustrady to ważny element architektury i dekoracji. Wybór odpowiedniej barierki zależy od preferencji estetycznych, ale także od tego, jakie funkcje ma pełnić. Najczęściej balustrady są wykorzystywane przy budowie schodów, balkonów i tarasów, a służą przede wszystkim zapewnieniu bezpieczeństwa, jednakże ich odpowiedni design ma znaczący wpływ na wizerunek całego budynku. Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji nowoczesnych balustrad są stal nierdzewna, aluminium, drewno, szkło, kamień czy beton. Szukasz produktu odpowiedniego dla siebie? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą conflo.pl!

 

Nowoczesne balustrady aluminiowe

Oferowane przez nas balustrady aluminiowe produkujemy na indywidualne zamówienie uwzględniając potrzeby klienta. Balustrady aluminiowe wykonujemy z zamkniętych profili aluminiowych o przekroju prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym. Profile aluminiowe malowane są proszkowo w palecie kolorów RAL lub w wersji lakieru drewnopodobnego w różnych odcieniach.

Aluminium jest materiałem lżejszym i trwalszym niż stal, ma mniejszą masę właściwą i jest odporne na działanie czynników atmosferycznych – pod tymi względami ma dużą przewagę nad stalą czy drewnem. Wiele osób wykorzystuje ten surowiec jako nowoczesne balustrady na balkonie. Jest to dobry wybór dla klientów, którzy są wielbicielami stylu loftowego i industrialnego.

Aluminiowe balustrady balkonowe ze szkłem hartowanym

Interesującym rozwiązaniem wartym rozważenia są balustrady ze szkła hartowanego, które osadza się w aluminiowych prowadnicach lub mocuje się do konstrukcji za pomocą rotul.

Balustrady z aluminium lub balustrady ze szkła hartowanego są bardzo trwałe i wygodne w użytkowaniu a przy tym mają niezwykle estetyczny i nowoczesny wygląd. Klejenie kilku warstw szkła hartowanego stwarza nieograniczone wręcz możliwości stylizacyjne – na środkową taflę szkła można nakleić warstwę foli z dowolnym wzorem, aby uzyskać efekt szkła mlecznego czy też dowolnego ornamentowego.

Takie metalowe barierki z wypełnieniem szklanym to kwintesencja połączenia elegancji z surowością. Profile aluminiowe nowoczesnych balustrad nie wymagają spawania, dzięki czemu możliwy jest szybki montaż bez nadmiernego bałaganu.

Niezależnie od wybranego materiału, warto pamiętać, że barierki muszą być solidnie wykonane i odpowiednio zabezpieczone. Metalowe balustrady nowoczesne powinny być malowane proszkowo lub cynkowane ogniowo, aby zapewnić ich trwałość. Odpowiednio zabezpieczone barierki będą służyć przez wiele lat. Bezpieczne i estetyczne balustrady balkonowe zapewnią ciekawy design Twojemu mieszkaniu lub domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Masz pytanie? Zadzwoń!