A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Fasady aluminiowe

 

Fasady aluminiowe

nowoczesne ściany osłonowe służące konstruowaniu przeszklonych elewacji budynków takich jak: biurowce, hotele, banki, urzędy, salony samochodowe, itp. Wykonywane są z certyfikowanych systemów profili aluminiowych (fasada słupowo – ryglowa, półstrukturalna lub strukturalna). Ściany te są nieodłącznym elementem współczesnej architektury. Konstrukcje takie łączą nowoczesną technologię z aktualnymi trendami zapewniając wymaganą izolację termiczną i akustyczną pomieszczeń.

Dzięki szerokiemu spektrum zastosowania pozwalają spełniać bardzo różnorodne i zaawansowane technicznie oczekiwania inwestorów, projektantów oraz architektów.

Firma CONFLO

przy budowie ścian fasadowych korzysta z technologii wiodących na rynku europejskim producentów systemów aluminiowych, takich jak: Aluprof, Reynaers, Schueco, Aluron. Dzięki dużemu zróżnicowaniu dostępnych rozwiązań osiągamy niepowtarzalne efekty, spełniając jednocześnie wymogi współczesnej architektury i śmiałe wizje projektantów. Wysoka jakość wykonania produktów oraz walory estetyczne w połączeniu z optymalnymi parametrami technicznymi wpływają na szerokie ich zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i budownictwie użyteczności publicznej.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Fasady aluminiowe to niezwykle innowacyjne systemy, które z każdym rokiem zyskują na coraz większej popularności. Zazwyczaj są wykorzystywane podczas wykonywania wielu bardzo ciekawych, nowoczesnych elewacji w budynkach biurowych, budynkach użyteczności publicznej, a także obiektach handlowych oraz usługowych. Ze względu na połączenie bezpieczeństwa i energooszczędności obecnie systemy fasadowe są jednym z chętniej wybieranych przez inwestorów rozwiązań w celu wykończenia elewacji.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wykorzystanie fasad aluminiowych podczas wykonywania przeszklonych elewacji w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej w znacznym stopniu wzrosło. Nie powinno to nikogo dziwić, biorąc pod uwagę właściwości, jakie posiada aluminium, które jest materiałem pozwalającym na tworzenie przestrzennych konstrukcji w rozmaitych rozmiarach i kształtach, które uzależnione są wyłącznie od oczekiwań oraz wizji inwestorów i architektów.

Fasady aluminiowe - możliwości i ogólna charakterystyka

W przypadku opisywanych konstrukcji aluminiowych możemy liczyć zarówno na dużą elastyczność względem skomplikowanych kształtów, możliwość zbudowania niepowtarzalnego klimatu wewnątrz budynku, jak i stworzenia eleganckiego wyglądu elewacji. Nic więc dziwnego, że fasady aluminiowe, dające szeroki zakres szklenia coraz chętniej i częściej wykorzystywane są nie tylko w przypadku tworzenia elewacji w budynkach użyteczności publicznej takich jak np. centra handlowe, biurowce, obiekty sportowo-rekreacyjne oraz banki, ale także w nowoczesnych domach jednorodzinnych i zakładach produkcyjnych.

Efektowne i nowoczesne systemy fasadowe dają możliwość gięcia profili, co pozwala na wręcz nieograniczoną swobodę w zakresie projektowania konstrukcji, dzięki czemu architekci mogą tworzyć nawet te najbardziej śmiałe projekty/wizje. Dzięki podwyższonej izolacyjności termicznej fasady aluminiowe są w stanie zagwarantować najwyższy komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń. Obecnie największą popularnością w architekturze współczesnej cieszą się systemy fasad aluminiowych o konstrukcjach stworzonych z poziomych rygli połączonych, które są w stanie spełnić wszelkie wymagania w zakresie budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Zalety systemów fasadowych

Fasady aluminiowe swoją dużą popularność zawdzięczają nie tylko szerokim możliwościom pod względem tworzenia elewacji o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Tak naprawdę systemy fasadowe zostały docenione ze względu na szereg wielu innych zalet, do których to w głównej mierze możemy zaliczyć m.in.:

  • bezpieczeństwo – zagwarantowane jest przez trwałość profili, które wykorzystywane są do produkcji tego typu systemów, co pozwala na tworzenie solidnych konstrukcji o doskonałych parametrach w zakresie m.in. ochrony przed wodą i wiatrem, zapewnia to spokój oraz komfort użytkowania;
  • energooszczędność – specjalna budowa profili pozwala na wykonywanie trwałych i szczelnych konstrukcji, które ograniczają dostęp zimnego powietrza do wnętrza obiektów, dzięki czemu możemy się cieszyć wysokim komfortem cieplnym;
  • izolacyjność akustyczną – dzięki odpowiedniej konstrukcji profili, zestawu uszczelek, a także zastosowaniu szkła/szyb o podwyższonej izolacji akustycznej, mamy do czynienia z konstrukcją o bardzo dobrych parametrach pod względem dźwiękoszczelności.