A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Ogrody zimowe

 

Ogród Zimowy

to efektowny sposób na powiększenie salonu, dodatkowe miejsce na biuro, pokój rekreacyjny czy strefę dla roślin, które będą cieszyć nas przez cały rok, nawet gdy na zewnątrz panuje mróz. Ogród zimowy może stać się miejscem, w którym cała rodzina będzie się czuć komfortowo.

Ogrody zimowe łączą w sobie radość z przebywania na łonie natury z domową przytulnością. Aby dostosować ogród zimowy do swoich potrzeb – spotkań ze znajomymi, relaksu, czy wykonywania zawodowych obowiązków, warto już na etapie projektowania domu uwzględnić te właśnie aspekty.

Jedno jest pewne – w ogrodzie zimowym będziesz czuć się doskonale!

Do produkcji naszych ogrodów zimowych używamy tylko najlepszych na rynku materiałów, sprawdzonych przez wieloletnie doświadczenie. Nasze konstrukcje wykonujemy w oparciu o systemy dachowy belgijskiej firmy Reynaers – wiodącego w Europie producenta profili aluminiowych.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Nowoczesne ogrody zimowe - konstrukcja dachu

CR 120 to system dachowy

o wysokim stopniu izolacyjności termicznej, oferujący różne style i rozwiązania, aby idealnie pasować do Państwa ogrodu zimowego. Wybierając jeden z wariantów (Functional, Orangerie lub Renaissance) tego najwyższej klasy dachu szklanego, powstanie ogród zimowy, o jakim zawsze Państwo marzyliście. Możliwe jest nawet zainstalowanie oświetlenia, dla uzyskania jeszcze ciekawszego efektu.

 

CR 120 to rozwiązanie

spełniające najwyższe standardy izolacyjności, które jest całkowicie kompatybilne z termoizolowanymi systemami dla okien, drzwi oraz drzwi przesuwnych i składanych. Ponadto, system ten pozwala na tworzenie ogrodów zimowych i świetlików dachowych o złożonej konstrukcji. Możliwe jest również instalowanie okien dachowych otwieranych ręcznie lub elektrycznie.

 

Konstrukcja dachu

do ogrodu zimowego jest konstrukcją samonośną, tzn. że jest całkowicie niezależna od bocznych elementów wypełniających, czyli drzwi, okien, itd. Do każdego projektu wykonujemy obliczenia statyczne z uwzględnieniem strefy obciążenia śniegiem i wiatrem dla danej lokalizacji miejsca montażu.

Okna i drzwi do ogrodu zimowego

Równie ważne

co konstrukcja dachu są przeszklenia pionowe w ogrodzie zimowym. Odpowiednie połączenie obu tych elementów gwarantuje doskonałą harmonię tworzącą klimat w Państwa ogrodzie zimowym.

W zależności od wymagań termoizolacyjnych oraz budżetu, okna i drzwi można wykonać w różnych systemach. Mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. W zależności od potrzeb stosowane są:

 • okna rozwierno-uchylne i uchylne
 • drzwi rozwierno-uchylne, otwierane do środka, tzw. balkonowe
 • drzwi uchylno-przesuwne otwierane do środka
 • drzwi podnoszono-przesuwne
 • drzwi składano-przesuwne (harmonijkowe), otwierane do środka, lub na zewnątrz
 • drzwi wejściowe, otwierane do środka, lub na zewnątrz

Ogrody zimowe na wymiar - szkło

Podstawowym szkłem stosowanym w konstrukcjach naszych ogrodów jest 1-komorowy pakiet szybowy o współczynniku przenikania Ug=1.0 o budowie:

 • szkło dachowe - pakiet 28 mm: ESG 6 mm / 14 Argon / VSG 44.2
 • szkło okienne - pakiet 24 mm: 4 / 16 Argon / 4

 

Dla bardziej wymagających klientów

oferujemy pakiety 3-szybowe o współczynniku Ug=0.6, 0.5, lub nawet 0.4. Wszystkie pakiety 3-szybowe w standardzie wykonane są z ciepłą ramką Chromatech Ultra F. W zależności od potrzeb klienta do dyspozycji mamy również szeroką paletę szyb specjalistycznych, w tym:

 • szkło bezpieczne (hartowane, laminowane)
 • szkło przeciwsłoneczne
 • szkło samoczyszczące BioClean
 • szkło antywłamaniowe (P2A, P4A, itd.)
 • szkło matowe
 • szkło piaskowane
 • szkło ornamentowe

Dzięki wieloletniej współpracy z naszym dostawcą, firmą Press Glass S.A. oraz AGC S.A. jesteśmy w stanie sprostać szerokim wymaganiom dotyczącym rodzaju szkła stosowanego w naszych ogrodach zimowych.

Rolety, markizy czy żaluzje

Markizy dachowe, rolety czy żaluzje zewnętrzne

to tylko kilka z wielu dostępnych elementów wyposażenia dodatkowego do Państwa ogrodu zimowego. Jeśli zależy Państwu na wydajnej wentylacji, dodatkowej osłonie przed promieniami słonecznymi, dobierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie. Nasza firma w swoich realizacjach stosuje sprawdzone i solidne systemy żaluzji i rolet wiodącego w Europie niemieckiego producenta WAREMA.

 

Żaluzje zewnętrzne

nadają się idealnie do tego celu, ponieważ przechwytują 60-80% promieniowania słonecznego jeszcze przed dotarciem do szyby. Dzięki temu w pomieszczeniu jest przyjemnie chłodno. Pozwalają też optymalnie sterować jasnością w pomieszczeniu.

 

Żaluzje czy rolety zewnętrzne

montowane są na zewnątrz konstrukcji aluminiowo-szklanych: ścianach, oknach, konstrukcjach dachów ogrodów zimowych, czy też zadaszeniach tarasów. Sterowane są elektrycznie lub za pomocą systemu tzw. automatyki pogodowej – otwierane i zamykane za pomocą czujników wiatru i słońca, deszczu, który przy odnotowaniu zbyt silnego wiatru automatycznie zwinie markizę do aluminiowej kasety dla jej bezpieczeństwa, przy dużym nasłonecznieniu automatycznie rozwinie roletę, a przy opadach deszczu zamknie okno dachowe.

 

Konstrukcja rolety

jest lakierowana w takim samym kolorze (paleta RAL) jak konstrukcja ogrodu zimowego. Jeżeli chodzi o poszycie posiadamy bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów. Czytaj więcej

Korzystaj ze słońca przez cały rok tak, jak lubisz.

Przeszklone przestrzenie ogrodów zimowych

projektowane są z myślą o czerpaniu przyjemności z promieni słonecznych. To inwestycja na całe lata, ale dzięki niej zmaleją wydatki na ogrzewanie domu. W nocy i w pochmurne dni drzwi do domu pozostają zamknięte, ale kiedy oranżeria nagrzeje się w słońcu, wystarczy je uchylić, by ciepło przeniknęło do sąsiednich pomieszczeń. Szklana oranżeria odgrywa poniekąd rolę akumulatora ciepła. Podczas upalnych dni ich ekspozycja na światło dzienne może jednak powodować spadek komfortu użytkowania. Szklane powierzchnie bowiem łatwo ulegają przegrzaniu, czego użytkownicy energooszczędnego domu chcieliby uniknąć, a zbyt wysoka temperatura i oślepiające słońce potrafią skutecznie odebrać radość z letniego dnia. Aby zniwelować negatywne skutki nadmiernego nasłonecznienia, warto zaopatrzyć się więc w wysokiej jakości osłony przeciwsłoneczne. Będą one również doskonałym elementem aranżacji, zapewniając równocześnie optymalną temperaturę przez cały rok oraz pomagając, aby optymalna dawka promieni słonecznych trafiała do środka. Odpowiednie przeszklenia zapewniają przyjazną atmosferę ogrodu zimowego.

 

Nasza firma posiada ofertę wyjątkowych osłon

do przeszkleń dachowych oraz ściennych Warema – niemieckiego solidnego producenta, obejmującą zarówno markizy zewnętrzne/wewnętrzne oraz żaluzje zewnętrzne, które mogą być zintegrowane z dostępnymi w ofercie systemami czujników atmosferycznych. O osłonach przeciwsłonecznych warto pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu zimowego i przewidzieć ich ewentualne zamontowanie w przyszłości, jeżeli nie jesteśmy zdecydowani o ich zastosowaniu na początku realizacji inwestycji.

 

Dlaczego warto wybrać oferowane przez nas osłony przeciwsłoneczne Warema

 • ograniczają przegrzanie pomieszczeń podczas upałów;
 • pozwalają ograniczyć koszty związane z działaniem urządzeń klimatyzacyjnych dbając o energooszczędny dom;
 • dzięki zastosowaniu specjalnej technologii zapobiegają przedostawaniu się światła słonecznego między tkaniną a szyną prowadzącą;
 • komfortowy klimat w ogrodzie zimowym, bezpieczna i pewna obsługa;
 • dają poczucie prywatności i eliminują szkodliwe działanie emitowanego przez słońce promieniowania UV, które powoduje płowienie wykończenia i wyposażenia wnętrz;
 • wysokiej jakości, niebrudzące, niebutwiejące, szybkoschnące tkaniny, odporne na warunki atmosferyczne
 • możliwość przygotowania projektu na wymiar
 • projektowana na wymiar powierzchnie poziome, pionowe, ukośne, itd.) i dopasowania do różnych kształtów (na przykład do okien trapezowych czy trójkątnych);
 • wygodna w eksploatacji (w dowolnym momencie można ją rozwinąć, zatrzymać i jak zwinąć);

Jeśli chcesz uzyskać fachowe i kompleksowe doradztwo skontaktuj się z nami

Automatyka pogodowa

Niektóre nasze realizacje

Więcej realizacji znajdziesz na - Realizacje ogrody zimowe

23 standardowe modele

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 24 standardowe modele ogrodów zimowych wraz krótką charakterystyką. Polecamy wybór właściwej formy ogrodu zimowego zgodnego z Państwa oczekiwaniami i przeznaczeniem, Dla podwyższenia funkcjonalności proponujemy wybór odpowiednich opcji, a dla estetyki – wybór koloru zgodnego z otoczeniem domu. Jeżeli żaden z proponowanych modeli nie spełni Państwa oczekiwań, wykonujemy indywidualne projekty Ogrodów Zimowych Reynaers.

 

Nasz partner – firma Warema

producent osłon przeciwsłonecznych, posiada w swojej ofercie szereg sterowników, jak na przykład zintegrowany czujnik wiatru, czy systemy sterowania działające w oparciu o temperaturę i intensywność nasłonecznienia lub opadów deszczu.

Piękny ogród zimowy

Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce, które może pełnić kilka ról. Tarasy zimowe to nie tylko oryginalny pomysł na ożywienie architektury budynku. To przede wszystkim miejsce, w którym można spędzać czas, szczególnie gdy zimą temperatura nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Jak tworzyć ogród zimowy? O czym należy pamiętać?

 

Budowa ogrodu zimowego, czyli jak założyć ogród zimowy?

Decydując się na ogród zimowy, warto wiedzieć, że istnieją dwie możliwości jego nabycia. To dobudowanie specjalnej części do istniejącego budynku lub postawienie wolnostojącego obiektu (w tym przypadku możesz kupić ogrody zimowe, których konstrukcja jest gotowa, jedynie wnętrze wymaga specjalnego zaaranżowania). Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady.

Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku ogrodów zimowych stanowiących cześć budynku znacznie łatwiej jest zadbać o utrzymanie stałej temperatury. To bardzo ważne, gdyż rośliny, by zachowały swój urok i miały doskonałe warunki do rozwoju, muszą przebywać w otoczeniu o odpowiedniej, stałej temperaturze. Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich źródeł energii słonecznej

Zarówno małe, jak i duże ogrody zimowe konstruowane są przede wszystkim z profili stalowych, aluminiowych, drewnianych lub PCV. Jeżeli ma być ona solidna i wytrzymała najlepiej sprawdzą się elementy metalowe i drewniane. W przypadku przeszklenia najlepszą opcją jest zastosowanie prawdziwego szkła (nie jest to rozwiązanie stosowane, gdy mają powstać tanie ogrody zimowe) lub poliwęglanu. W przypadku dachu najlepiej sprawdzi się szkło zespolone będące połączenie szyby klejonej z hartowaną. Warto zbudować ogród zimowy z materiałów wysokiej jakości.

W dobrze zaaranżowanym ogrodzie zimowym sporo czasu można spędzić nie tylko zimą, gdy pogoda nie zachęca do spacerów, ale również wczesną wiosną, gdy pogoda potrafi być naprawdę kapryśna.

Jak ogrzać zimowy ogród?

Tylko w odpowiednio ogrzewanym ogrodzie rośliny będą miały odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Kupując gotowe rozwiązania, producent ogrodów zimowych dość dobrze potrafi zadbać o te kwestie. Jeśli jednak zajmujemy się ogrodem sami, warto pamiętać o tym, że na utrzymanie temperatury w obiekcie duży wpływ ma jego usytuowanie. Najlepsze rozwiązanie to takie, gdy zimowa zabudowa tarasu znajduje się po stronie południowej. W takim przypadku pomieszczenie łapie więcej światła, a jednocześnie traci mniej ciepła. Przy hodowli roślin egzotycznych czy wrażliwych na zimno należy rozważyć zastosowanie odpowiedniego systemu, który będzie utrzymywał we wnętrzu ogrodu zimowego stałą, odpowiednią dla roślin temperaturę. Możliwości ogrzewania ogrodu zimowego jest dość sporo, wiec znalezienie odpowiedniej metody nie powinno powodować zbyt wielu trudności.

W przypadku ogrodów zimowych, stanowiących część budynku mieszkalnego należy zadbać o to, by temperatura panująca w pomieszczeniu nigdy nie spadła poniżej 0 ° C.

Oczywiście zimowe ogrody powinny nie tylko być odpowiednio ogrzewane. Równie istotne w rym przypadku jest również zastosowanie wywietrzników i dbałość o odpowiednią wentylację.