to efektowny sposób na powiększenie salonu, dodatkowe miejsce na biuro, pokój rekreacyjny czy strefę dla roślin, które będą cieszyć nas przez cały rok, nawet gdy na zewnątrz panuje mróz. Ogród zimowy może stać się miejscem, w którym cała rodzina będzie się czuć komfortowo.
Ogrody zimowe łączą w sobie radość z przebywania na łonie natury z domową przytulnością. Aby dostosować ogród zimowy do swoich potrzeb – spotkań ze znajomymi, relaksu, czy wykonywania zawodowych obowiązków, warto już na etapie projektowania domu uwzględnić te właśnie aspekty.
Jedno jest pewne – w ogrodzie zimowym będziesz czuć się doskonale!
Do produkcji naszych ogrodów zimowych używamy tylko najlepszych na rynku materiałów, sprawdzonych przez wieloletnie doświadczenie. Nasze konstrukcje wykonujemy w oparciu o systemy dachowy belgijskiej firmy Reynaers – wiodącego w Europie producenta profili aluminiowych.
o wysokim stopniu izolacyjności termicznej, oferujący różne style i rozwiązania, aby idealnie pasować do Państwa ogrodu zimowego. Wybierając jeden z wariantów (Functional, Orangerie lub Renaissance) tego najwyższej klasy dachu szklanego, powstanie ogród zimowy, o jakim zawsze Państwo marzyliście. Możliwe jest nawet zainstalowanie oświetlenia, dla uzyskania jeszcze ciekawszego efektu.
spełniające najwyższe standardy izolacyjności, które jest całkowicie kompatybilne z termoizolowanymi systemami dla okien, drzwi oraz drzwi przesuwnych i składanych. Ponadto, system ten pozwala na tworzenie ogrodów zimowych i świetlików dachowych o złożonej konstrukcji. Możliwe jest również instalowanie okien dachowych otwieranych ręcznie lub elektrycznie.
do ogrodu zimowego jest konstrukcją samonośną, tzn. że jest całkowicie niezależna od bocznych elementów wypełniających, czyli drzwi, okien, itd. Do każdego projektu wykonujemy obliczenia statyczne z uwzględnieniem strefy obciążenia śniegiem i wiatrem dla danej lokalizacji miejsca montażu.
co konstrukcja dachu są przeszklenia pionowe w ogrodzie zimowym. Odpowiednie połączenie obu tych elementów gwarantuje doskonałą harmonię tworzącą klimat w Państwa ogrodzie zimowym.
W zależności od wymagań termoizolacyjnych oraz budżetu, okna i drzwi można wykonać w różnych systemach. Mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. W zależności od potrzeb stosowane są:
Podstawowym szkłem stosowanym w konstrukcjach naszych ogrodów jest 1-komorowy pakiet szybowy o współczynniku przenikania Ug=1.0 o budowie:
oferujemy pakiety 3-szybowe o współczynniku Ug=0.6, 0.5, lub nawet 0.4. Wszystkie pakiety 3-szybowe w standardzie wykonane są z ciepłą ramką Chromatech Ultra F. W zależności od potrzeb klienta do dyspozycji mamy również szeroką paletę szyb specjalistycznych, w tym:
Dzięki wieloletniej współpracy z naszym dostawcą, firmą Press Glass S.A. oraz AGC S.A. jesteśmy w stanie sprostać szerokim wymaganiom dotyczącym rodzaju szkła stosowanego w naszych ogrodach zimowych.
to tylko kilka z wielu dostępnych elementów wyposażenia dodatkowego do Państwa ogrodu zimowego. Jeśli zależy Państwu na wydajnej wentylacji, dodatkowej osłonie przed promieniami słonecznymi, dobierzemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie. Nasza firma w swoich realizacjach stosuje sprawdzone i solidne systemy żaluzji i rolet wiodącego w Europie niemieckiego producenta WAREMA.
nadają się idealnie do tego celu, ponieważ przechwytują 60-80% promieniowania słonecznego jeszcze przed dotarciem do szyby. Dzięki temu w pomieszczeniu jest przyjemnie chłodno. Pozwalają też optymalnie sterować jasnością w pomieszczeniu.
montowane są na zewnątrz konstrukcji aluminiowo-szklanych: ścianach, oknach, konstrukcjach dachów ogrodów zimowych, czy też zadaszeniach tarasów. Sterowane są elektrycznie lub za pomocą systemu tzw. automatyki pogodowej – otwierane i zamykane za pomocą czujników wiatru i słońca, deszczu, który przy odnotowaniu zbyt silnego wiatru automatycznie zwinie markizę do aluminiowej kasety dla jej bezpieczeństwa, przy dużym nasłonecznieniu automatycznie rozwinie roletę, a przy opadach deszczu zamknie okno dachowe.
jest lakierowana w takim samym kolorze (paleta RAL) jak konstrukcja ogrodu zimowego. Jeżeli chodzi o poszycie posiadamy bardzo szeroki wybór wzorów i kolorów. Czytaj więcej
projektowane są z myślą o czerpaniu przyjemności z promieni słonecznych. To inwestycja na całe lata, ale dzięki niej zmaleją wydatki na ogrzewanie domu. W nocy i w pochmurne dni drzwi do domu pozostają zamknięte, ale kiedy oranżeria nagrzeje się w słońcu, wystarczy je uchylić, by ciepło przeniknęło do sąsiednich pomieszczeń. Szklana oranżeria odgrywa poniekąd rolę akumulatora ciepła. Podczas upalnych dni ich ekspozycja na światło dzienne może jednak powodować spadek komfortu użytkowania. Szklane powierzchnie bowiem łatwo ulegają przegrzaniu, czego użytkownicy energooszczędnego domu chcieliby uniknąć, a zbyt wysoka temperatura i oślepiające słońce potrafią skutecznie odebrać radość z letniego dnia. Aby zniwelować negatywne skutki nadmiernego nasłonecznienia, warto zaopatrzyć się więc w wysokiej jakości osłony przeciwsłoneczne. Będą one również doskonałym elementem aranżacji, zapewniając równocześnie optymalną temperaturę przez cały rok oraz pomagając, aby optymalna dawka promieni słonecznych trafiała do środka. Odpowiednie przeszklenia zapewniają przyjazną atmosferę ogrodu zimowego.
do przeszkleń dachowych oraz ściennych Warema – niemieckiego solidnego producenta, obejmującą zarówno markizy zewnętrzne/wewnętrzne oraz żaluzje zewnętrzne, które mogą być zintegrowane z dostępnymi w ofercie systemami czujników atmosferycznych. O osłonach przeciwsłonecznych warto pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu zimowego i przewidzieć ich ewentualne zamontowanie w przyszłości, jeżeli nie jesteśmy zdecydowani o ich zastosowaniu na początku realizacji inwestycji.
Jeśli chcesz uzyskać fachowe i kompleksowe doradztwo skontaktuj się z nami
producent osłon przeciwsłonecznych, posiada w swojej ofercie szereg sterowników, jak na przykład zintegrowany czujnik wiatru, czy systemy sterowania działające w oparciu o temperaturę i intensywność nasłonecznienia lub opadów deszczu.
Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce, które może pełnić kilka ról. Tarasy zimowe to nie tylko oryginalny pomysł na ożywienie architektury budynku. To przede wszystkim miejsce, w którym można spędzać czas, szczególnie gdy zimą temperatura nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Jak tworzyć ogród zimowy? O czym należy pamiętać?
Decydując się na ogród zimowy, warto wiedzieć, że istnieją dwie możliwości jego nabycia. To dobudowanie specjalnej części do istniejącego budynku lub postawienie wolnostojącego obiektu (w tym przypadku możesz kupić ogrody zimowe, których konstrukcja jest gotowa, jedynie wnętrze wymaga specjalnego zaaranżowania). Oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady.
Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku ogrodów zimowych stanowiących cześć budynku znacznie łatwiej jest zadbać o utrzymanie stałej temperatury. To bardzo ważne, gdyż rośliny, by zachowały swój urok i miały doskonałe warunki do rozwoju, muszą przebywać w otoczeniu o odpowiedniej, stałej temperaturze. Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich źródeł energii słonecznej
Zarówno małe, jak i duże ogrody zimowe konstruowane są przede wszystkim z profili stalowych, aluminiowych, drewnianych lub PCV. Jeżeli ma być ona solidna i wytrzymała najlepiej sprawdzą się elementy metalowe i drewniane. W przypadku przeszklenia najlepszą opcją jest zastosowanie prawdziwego szkła (nie jest to rozwiązanie stosowane, gdy mają powstać tanie ogrody zimowe) lub poliwęglanu. W przypadku dachu najlepiej sprawdzi się szkło zespolone będące połączenie szyby klejonej z hartowaną. Warto zbudować ogród zimowy z materiałów wysokiej jakości.
W dobrze zaaranżowanym ogrodzie zimowym sporo czasu można spędzić nie tylko zimą, gdy pogoda nie zachęca do spacerów, ale również wczesną wiosną, gdy pogoda potrafi być naprawdę kapryśna.
Tylko w odpowiednio ogrzewanym ogrodzie rośliny będą miały odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. Kupując gotowe rozwiązania, producent ogrodów zimowych dość dobrze potrafi zadbać o te kwestie. Jeśli jednak zajmujemy się ogrodem sami, warto pamiętać o tym, że na utrzymanie temperatury w obiekcie duży wpływ ma jego usytuowanie. Najlepsze rozwiązanie to takie, gdy zimowa zabudowa tarasu znajduje się po stronie południowej. W takim przypadku pomieszczenie łapie więcej światła, a jednocześnie traci mniej ciepła. Przy hodowli roślin egzotycznych czy wrażliwych na zimno należy rozważyć zastosowanie odpowiedniego systemu, który będzie utrzymywał we wnętrzu ogrodu zimowego stałą, odpowiednią dla roślin temperaturę. Możliwości ogrzewania ogrodu zimowego jest dość sporo, wiec znalezienie odpowiedniej metody nie powinno powodować zbyt wielu trudności.
W przypadku ogrodów zimowych, stanowiących część budynku mieszkalnego należy zadbać o to, by temperatura panująca w pomieszczeniu nigdy nie spadła poniżej 0 ° C.
Oczywiście zimowe ogrody powinny nie tylko być odpowiednio ogrzewane. Równie istotne w rym przypadku jest również zastosowanie wywietrzników i dbałość o odpowiednią wentylację.