A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Drzwi pivotowe

Drzwi pivotowe

Drzwi pivot to innowacyjne i minimalistyczne rozwiązanie, które polega na zaimplementowaniu przeszkleń wewnątrz cienkich, prostych ram lub na stworzeniu modelu, który w całości będzie składał się ze szkła. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów drzwi pivotowe zachowują swoją stabilność i wytrzymałość.

Drzwi pivotowe a aranżacja wnętrz

Dostępne w naszej ofercie drzwi pivot zostały zaprojektowane w taki sposób, aby subtelnie podkreślić ich aranżacyjną wyjątkowość. Osadza się je na specjalnych zawiasach, dzięki którym drzwi płynnie otwierają się i zamykają. Konstrukcja drzwi została wykonana tak, aby ukryć je w delikatnie zarysowanych ramach. Wszystko to sprawia, że drzwi typu pivot wprowadzają do aranżacji wnętrza spektakularny efekt otwartości, który optycznie powiększa pomieszczenia i pozwala cieszyć się nieograniczonym dostępem do światła słonecznego. Całość doskonale prezentuje się z wnętrzami urządzonymi w stylu loftowym.

Drzwi pivotowe a mocowanie

System drzwi pivot to idealne rozwiązanie dla osób o niestandardowym podejściu do aranżacji wnętrz. Mocowanie drzwi znajduje się w suficie i podłodze. Oznacza to, że oś obrotu jest nieco przesunięta w kierunku środkowej osi pionowej. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja drzwi kojarzy się z lekkością i minimalizmem. Warto jednocześnie dodać, że tak oryginalny mechanizm otwierania i zamykania drzwi wejściowych pozwala lepiej zarządzać dostępną przestrzenią i ogranicza ryzyko kolidowania drzwi z innymi elementami wyposażenia pomieszczenia. Drzwi pivot są też dostępne wraz ze specjalną blokadą. Dzięki niej użytkownik może jednostronnie zablokować skrzydło drzwiowe.

Delikatność, stabilność i bezpieczeństwo

Drzwi pivot wyposażone są w zestaw siłowników gazowych, dzięki którym skrzydła domykają się automatycznie. Dzięki temu mamy możliwość wyboru siłowników o określonej sile domykania. W ofercie znajdują się układy pneumatyczne o docisku 480 N i 750 N. Warto dodać, że konstrukcja drzwi jest na tyle wytrzymała, że z łatwością zniesie nawet większy docisk podczas zamykania. Na stabilność i bezpieczeństwo pracy skrzydeł mają też wpływ zawiasy. W przypadku wyboru drzwi o masie do 75 kg stosuje się mniejsze zawiasy NL. Z kolei w przypadku drzwi o masie do 150 kg, zaleca się montaż zawiasów XL o zwiększonej nośności.

Dodatkowe wyposażenie

Klient zamawiający drzwi może zamówić do nich dodatkowe wyposażenie. Są to elementy stałe, takie jak:

  • szprosy, które dzielą powierzchnię szkła na mniejsze elementy, tworząc w ten sposób ciekawą dekorację i wzmacniając konstrukcję drzwi,

  • uchwyty, które zależnie od preferencji klienta można montować poziomo lub pionowo; dzięki uchwytom zwiększa się komfort otwierania drzwi niezależnie od ich konstrukcji.

Dostępne w naszej ofercie drzwi pivot to rozwiązania wyróżniające się nowoczesną stylizacją, wytrzymałością i niezawodnością.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą drzwi zewnętrznych aluminiowych. Chętnie odpowiemy na wszystkie związane z nią pytania.