A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Ogród letni

Niegdyś kojarzone wyłącznie z ekskluzywnymi palmiarniami w pałacowych ogrodach, atrakcyjne przeszklone pomieszczenia znajdują się dziś w zasięgu każdego posiadacza nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej czy domku letniskowego. Ta nowoczesna forma lekkiej zabudowy pozwala na powiększenie przestrzeni użytkowej domu w nieinwazyjny sposób, przekształcając jednocześnie balkon lub taras w dodatkowe pomieszczenie.

W przydomowym ogrodzie letnim, czyli całkowicie zamkniętej powierzchni tarasu z przyjemnością spędzimy czas w okresie wiosenno-letnim oraz słoneczną jesienią. Estetyczny design w nowoczesnej odsłonie sprawia, że dodają one wyjątkowej elegancji przestrzeni ogrodowej, porządkując poszczególne strefy ogrodu - przeznaczone do wypoczynku, rekreacji i innych aktywności.

Nowoczesne podejście do ogrodu letniego

Wykonujemy nowoczesne ogrody letnie, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Przeszklone ogrody dostępne w naszej ofercie mogą mieć różny kształt i wykończenie, dzięki czemu możliwym jest ich dopasowanie do elewacji budynku oraz otoczenia. Realizujemy konstrukcje na planie heksagonalnym oraz tradycyjne, przypominające szklarnie obiekty zbudowane na planie prostokąta lub kwadratu.

Nowoczesne ogrody letnie mogą przylegać do ścian budynku lub stanowić odrębną, samodzielną altankę w głębi ogrodu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia możemy uzyskać romantyczną przestrzeń do wieczornego wypoczynku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć szklarnię w źródło ciepła, które podniesie funkcjonalność obiektu również w okresie jesienno-zimowym, zapewniając dogodne warunki do wegetacji roślin.

Ogrody letnie już od marca mogą służyć jako wyjątkowe miejsce, w którym bez pośpiechu i z przyjemnością wypijemy poranną kawę. Przezroczyste ściany będą łapać promienie słoneczne nawet do ostatnich dni października. Dzięki zastosowaniu szklanych eleentóe pionowych całkowicie otwieranych można uzyskać optymalny kontakt z naturą. Ten rodzaj zabudowy tarasu jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej całorocznej oranżerii (ogrodu zimowego).

Z nami zbudujesz ogród letni z najśmielszych wyobrażeń

Wyposażenie ogrodu ogranicza jedynie wyobraźnia. Wewnątrz przeszklonego obiektu, mogą znajdować się wyłącznie kwiaty, warzywa lub zioła. Przydomowy ogród letni możemy również potraktować jako letni salon, jadalnię czy sypialnię, wyposażając w rattanowe meble czy ekologiczne łóżko z palet.

Ogród letni może być wybudowany w celu zimowania ciepłolubnych gatunków lub odwrotnie - domowych roślin doniczkowych, które źle znoszą przegrzewanie wnętrza domu. Wszystko zależy od konsekwentnej realizacji własnego konceptu. Przeprowadzamy realizacje na terenie całej Polski. Malownicze wschody słońca w samym sercu tatr, wzburzone morskie fale czy spokojne jeziora Mazurskie.

Wszystko to możesz podziwiać z perspektywy własnego, przydomowego ogrodu. Ogród letni to również wspaniała idea dla kawiarni, kameralnych punktów gastronomicznych czy domków letniskowych na wynajem.

Ogród letni dopasowany do indywidualnych warunków

W przeciwieństwie do tradycyjnej altanki ogród letni najczęściej staje w wyeksponowanym miejscu. Dobierając lokalizację dla ogrodu letniego, należy skonfrontować oczekiwania z fizycznymi uwarunkowaniami terenu. Wybierz taką część posesji, która jest dobrze doświetlona, ponieważ stopień nasłonecznienia może mieć kluczowe znaczenie dla wegetacji roślin, które planujesz hodować. Miejsce przeznaczone pod ogród letni musi zapewniać wystarczająco dużo przestrzeni, aby umożliwić swobodne poruszanie się zarówno wokół obiektu, jak i w jego wnętrzu.

Wybierz parametry ogrodu letniego

Ogród letni, jaki możesz u nas zamówić, może wpasować się w otoczenie i harmonijnie współgrać otaczającą zielenią. Możesz również postawić na bardziej wyraziste akcenty.

Zapraszamy do kontaktu

Każdy ogród letni, który budujemy, jest wyjątkowa, inspirowana marzeniami naszych klientów. Własny zakątek zieleni ma być przede wszystkim odzwierciedleniem marzeń przyszłego użytkownika.

Zanim przystąpimy do budowy ogrodu zimowego, szczegółowo poznamy Wasze oczekiwania. Parametry obiektu dopasujemy do indywidualnych uwarunkowań przydomowego terenu. Nasze doświadczenie w tworzeniu obiektów architektury ogrodowej sprawia, że możemy również podpowiedzieć, co zrobić dodatkowo, aby ogród zimowy wyglądał jeszcze lepiej niż w Waszych zamierzeniach. Świadczymy profesjonalne doradztwo w zakresie realizacji.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.