A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Szklany dach w ogrodach zimowych

 

Marzysz o ogrodzie zimowym z pełnym, szklanym dachem? Jeśli tak, to skontaktuj się z nami. Dzięki naszej pomocy będziesz mógł cieszyć się wyjątkową, przeszkloną przestrzenią, która zapewni Ci doskonałe oświetlenie w Twoim ogrodzie. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dach szklany — specyfikacja i technologia produkcji

Dach szklany to struktura konstrukcyjna, która - niezależnie od okoliczności - zawsze prezentuje się okazale. Szkło to materiał, który zapewnia pełną przepuszczalność dla światła i jednocześnie (dzięki dużej odporności) zapewnia także bezpieczeństwo nawet w przypadku silnych wiatrów, burz i gradobicia. Szklana konstrukcja dachu niesie ze sobą mnóstwo zalet.

  1. Klient zyskuje możliwość pełnego doświetlenia przestrzeni tarasowej lub ogrodu zimowego. Konstrukcja szklana sprawdza się zwłaszcza zimą, gdyż pozwala ogrzać wnętrze bez udziału energii z zewnątrz.

  2. Przeszklony system dachowy pozwala na wydłużenie czasu wegetacji roślin znajdujących się w ogrodzie zimowym. Dach ze szkła sprawdzi się również w kontekście upraw roślin egzotycznych, a więc takich, które nie mają odpowiednich warunków wzrostu w naszym umiarkowanym klimacie. 

  3. Szklana konstrukcja dachu nie musi być jednolita. Jej grubość zależeć będzie od rodzaju zadaszenia, a także jego powierzchni. Istnieje też możliwość zastosowania dodatkowych wywietrzników, które obniżałyby temperaturę np. w porze letniej. 

W projekcie uwzględniamy również warunki miejscowe, dzięki czemu estetyka i sposób wykonania zadaszenia spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Jak budujemy bezpieczne zadaszenia ze szkła do ogrodu zimowego?

Zanim przystąpimy do realizacji kluczowych prac, dokonujemy dokładnych pomiarów na miejscu. Na ich podstawie sporządzamy projekt, techniczny w którym — w razie potrzeby — klient może edytować poszczególne wymiary. Przygotowujemy pełną wizualizację, tak aby klient miał możliwość obserwacji projektu jeszcze na etapie jego edycji. Dbamy o to, by nasz projekt spełniał Państwa indywidualne potrzeby. 

Następnie przystępujemy do wykonania poszczególnych elementów dachu, które są dodatkowo wzmacniane za pomocą elementów konstrukcyjnych, belek dachowych lub łączników. Dobieramy też odpowiednią grubość paneli, pamiętając, aby poziom bezpieczeństwa był jak najwyższy. Na koniec (już na miejscu) łączymy ze sobą poszczególne elementy. W ten sposób powstaje konstrukcja zamknięta, wewnątrz której można przystąpić do dalszych prac wykończeniowych. Do najważniejszych z nich, należą:

  • instalacja i optymalizacja oświetlenia,

  • implementacja dodatków aranżacyjnych w postaci różnych osłon lub markiz tarasowych, 

  • prowadzenia okien i drzwi przesuwnych itd. 

Doradzamy również w zakresie eksploatacji, czyszczenia i pielęgnacji dachu szklanego. W razie potrzeby możemy również zająć się kompleksową obsługą serwisową zadaszenia.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy przekonani, że nasze solidne, zintegrowane dachy szklane ze szkła klejonego, przypadną Państwu do gustu.