A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Okna do ogrodu zimowego

 

Każdy z nas choć raz w życiu marzył o przytulnym i ciepłym miejscu, z którego można by podziwiać piękno otaczającej przyrody. Ogród zimowy czymś takim może być. Jest to konstrukcja wykonana z aluminium i szkła, którą charakteryzuje duże nasłonecznienie i szerokie zastosowanie.

Kim jesteśmy?

Nasza firma zajmuje się projektowaniem i budową ogrodów zimowych, czyli miejsc, w którym przeszklenia odgrywają szczególną rolę. Często spotykamy inwestorów, którzy nie wiedzą, jak powinno wyglądać wykonanie konstrukcji ogrodu zimowego. Naszym celem jest stworzenie konstrukcji, która zapewni odpowiedni bilans cieplny i będzie wyposażona we właściwe okna do ogrodu zimowego. Zanim jednak przejdziemy do meritum, spróbujmy odpowiedzieć na kilka częstych pytań.

Czy ogród zimowy wymaga zgody na budowę?

Otóż nie. Obiekty, których powierzchnia nie jest większa niż 35 metrów kwadratowych, takiej zgody nie wymagają. Ważne jest również to, aby liczba parterowych budynków gospodarczych nie była większa niż 2 na każde 500 metrów kwadratowych działki.

Czy ogrody zimowe są zbilansowane cieplnie?

Tak. Właściwie wykonany szklany ogród zimowy to miejsce, które nie zwiększa kosztów ogrzewania budynku, lecz je ogranicza. Wszystko przez intensywne nasłonecznienie ogrodu zimowego i związany z nim efekt cieplarniany.

Jak zbudować szklany ogród zimowy?

Ogrody zimowe to wydzielone budynki, w przypadku których dach jest przeszklony w minimum 75 procentach powierzchni. Dzięki temu temperatura w ogrodzie zimowym jest wysoka nawet wówczas, gdy za oknem panuje mróz. Realizując nasze inwestycje, pamiętamy również o tym, że ogrody zimowe nie mogą być przegrzane w porze letniej. W tym celu wybieramy uchylne, pionowe okna ogrodu zimowego, które (dzięki systemom automatycznym i ręcznym) pomagają kształtować właściwą temperaturę we wnętrzu pomieszczenia.

W budowanych przez nas ogrodach stawiamy również na nawiewniki higroskopijne. Są to rozwiązania, które pomagają kształtować odpowiednią temperaturę wewnątrz ogrodu bez konieczności zasilania ich energią elektryczną.

Wysokiej jakości okna - podstawa ogrodu zimowego

Dobieramy okna do ogrodu zimowego tak, aby zapewniały one maksymalną ochronę przed chłodem, oddziaływaniami mechanicznymi i promieniowaniem ultrafioletowym. Projektując i montując systemy przeszkleń ogrodów zimowych, stawiamy na wielowarstwowe szyby o zwiększonej wytrzymałości. Dzięki temu dach ogrodu zimowego jest chroniony np. przed gradem.