A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Drzwi do ogrodu zimowego

 

Ogród zimowy to nowoczesny sposób przedłużenia salonu i przestrzeń idealna do odpoczynku przez cały rok. W ogrodzie zimowym można zaaranżować salon, biuro czy po prostu miejsce do odpoczynku z dobrą książką. Aby można było korzystać z niego przez cały rok, należy zadbać o komfort termiczny. Zapewnią go prawidłowo dobrane drzwi. Jakie drzwi do ogrodu zimowego sprawdzą się najlepiej?

Drzwi przesuwne do ogrodu zimowego

Drzwi w ogrodzie zimowym to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji. Najczęściej stosowanym rodzajem drzwi zewnętrznych w ogrodzie zimowym są drzwi przesuwne. 

W naszej ofercie znajdziesz drzwi przesuwne w trzech głównych rodzajach:

  • Klasyczne drzwi w systemie przesuwnym na szynach - na podłodze zamontowane są szyny, a w drzwiach prowadnice. Skrzydła drzwiowe swobodnie poruszają się w poziomej płaszczyźnie, co umożliwia wygodne otwieranie drzwi z obu stron.

  • Drzwi w systemie bezprogowym - charakteryzują się on tym, że nie posiadają progów na podłodze, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania.

  • Drzwi w systemie harmonijkowym, który polega na spięciu skrzydeł drzwiowych ze sobą przy użyciu zawiasów. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie otwarcie całej ściany ogrodu zimowego.

Dlaczego warto wybrać nasze drzwi przesuwne do ogrodu zimowego?

Drzwi przesuwne dostępne w naszej ofercie wyposażone są w bardzo solidne zamknięcie. To ważne dla bezpieczeństwa zarówno przed ewentualną próbą włamania, jak i przed warunkami atmosferycznymi. Bardzo ważna jest także odpowiednia grubość szyby. Zbyt cienkie szyby mogłyby ulec pęknięciom np. w sytuacji gradu. Bezpieczną grubością jest 10 mm, poza tym szkło musi być hartowane. Takie drzwi dostępne są w naszej ofercie. Bardzo korzystnym zabezpieczeniem jest szklany dach z podwójną folią. Dzięki jego zastosowaniu nawet w sytuacji uderzenia ciężkiego przedmiotu pokruszone odłamki szkła zostaną zatrzymane przez folię.

Tym, co cechuje dostępne w naszym sklepie drzwi, jest doskonała termoizolacja. Jeżeli drzwi przesuwne nie będą szczelne, rachunki za ogrzewanie zimą będą bardzo wysokie. To dlatego najlepszym wyborem są drzwi z szynami zintegrowanymi z podłożem. Ważne jest też zachowanie ścisłego zespolenia skrzydła i ramy przy zamykaniu drzwi. 

Drzwi harmonijkowe do ogrodu zimowego 

Drzwi harmonijkowe nie są aż tak popularnym w Polsce rozwiązaniem. A szkoda, bo mają mnóstwo zalet! Dostępne w naszym sklepie drzwi harmonijkowe wykonane są z aluminium, co zapewnia im najwyższą trwałość. Tego rodzaju drzwi po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, a wejście do ogrodu zimowego zyskuje ogromne światło przejścia. Wnętrze wydaje się bardziej przestronne i jaśniejsze. Ponadto konstrukcja naszych drzwi jest lekka, a montaż nie sprawia większych problemów. Każdy, kto decyduje się na budowę ogrodu zimowego, powinien wziąć pod uwagę wybór naszych harmonijkowych drzwi tarasowych. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!