A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Blog

Ogród zimowy z kominkiem - jak wybrać najlepszy kominek?

Zimowy ogród to wyjątkowe miejsce w domu. Jest to rodzaj zabudowanego, zwykle nieogrzewanego tarasu, który oddziela ciepłe pomieszczenia, od chłodnego otoczenia. Wnętrze to jest najczęściej wykorzystywane do przechowywania mebli ogrodowych i delikatnych roślin, dla których niskie temperatury panujące w chłodniejszych miesiącach roku mają niekorzystny wpływ. 

więcej

Czy na balkonie w bloku można stworzyć ogród zimowy?

Kameralny ogród zimowy na balkonie to marzenie wielu posiadaczy własnych mieszkań. Czy w środku miasta można stworzyć zieloną oazę? Jest to możliwe, choć nie zawsze proste w realizacji. Zobacz, co będzie Ci potrzebne do urządzenia przytulnego ogrodu zimowego.

więcej

Ogród zimowy - przykładowe aranżacje

06-06-2023

Zimowy ogród, wizja wydawałoby się zarezerwowana dla luksusowych posiadłości, dziś staje się coraz bardziej dostępnym marzeniem wielu właścicieli domów. Rozwój technologii pozwolił na efektywne izolowanie tego typu pomieszczeń, a współczesne trendy w designie wnętrz coraz częściej zaskakują oryginalnymi i kreatywnymi aranżacjami ogrodów zimowych.

więcej

Jakie meble do ogrodu zimowego?

27-04-2023

Pomysłów na aranżację ogrodu zimowego można wymyślić tak wiele, jak wiele jest sposobów na urządzanie domu lub mieszkania. Jedne ogrody zimowe mogą być pełne przepychu, bibelotów nawiązujących do minionych epok, inne stanowią minimalistyczną oazę spokoju.

więcej

Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu zimowego?

04-04-2023

Szukasz oświetlenia dla swojego ogrodu zimowego? Przede wszystkim zastanów się nad tym, w jaki sposób najczęściej spędzasz czas w swojej oranżerii. Sprawdź również, czego potrzebują Twoje rośliny. Być może przyda się instalacja elektryczna, żeby je doświetlić.

więcej

Ogrody zimowe - o czym pamiętać przy ich budowie?

01-04-2023

Ogrody zimowe z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Poza ich funkcją estetyczną dostrzegane są bowiem ich funkcje użytkowe. Ogród zimowy to przeszklona przestrzeń, bardzo często nieogrzewana, ale coraz częściej budowana z myślą o całorocznym wykorzystaniu. Ogrody zimowe tworzą dodatkowe przestrzenie mieszkalne otwierając dom i wpuszczając do niego naturalne światło. Otwarty plan domu ciągle pozostaje wiodącym trendem, a konstrukcja ogrodu zimowego bardzo często łączy w sobie funkcjonalność kilku pomieszczeń, od salonu po jadalnię, od wypoczynku po rozrywkę.

więcej