A dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! I wspieraj pracę rąk naszych, dzieło rąk naszych wspieraj!

Ps, 90, 17

Jakie meble do ogrodu zimowego?

27-04-2023

Pomysłów na aranżację ogrodu zimowego można wymyślić tak wiele, jak wiele jest sposobów na urządzanie domu lub mieszkania. Jedne ogrody zimowe mogą być pełne przepychu, bibelotów nawiązujących do minionych epok, inne stanowią minimalistyczną oazę spokoju.

W jednych główną rolę pełnią rośliny, w innych natomiast kładzie się nacisk na komfortowy wypoczynek domowników i ustawia tam najwygodniejsze kanapy i fotele. Dziś podpowiemy Wam, jak dobierać umeblowanie ogrodu zimowego, aby być zadowolonym ze swojego zacisznego zakątka zieleni w czasie, gdy na zewnątrz wieje i pada.

Aranżacja ogrodów zimowych: ekskluzywne meble domowe, czy drewniane meble ogrodowe? Co wybrać?

O tym, jakie meble do ogrodu zimowego wybrać, najczęściej decyduje sposób, w jaki będziemy użytkowali takie pomieszczenie. Jeśli nasz ogród zimowy ma być dobrze doświetloną jadalnią, stawiamy na wygodny, duży stół. Taki, który lubimy. Drewniany, z technorattanowym stelażem i szklanym blatem lub wykonany z tworzywa sztucznego.

Ze względu na to, że ogród zimowy w całości odporny jest na działanie czynników pogodowych, wybór jest nieograniczony. Mogą to być meble ogrodowe drewniane, ale niekoniecznie takie, które producenci wzmacniają dodatkową impregnacją.

Bardzo dobrze w otoczeniu zieleni sprawdzą się meble technorattanowe, których nie ustawimy już bezkarnie w „zwykłym”, domowym salonie. Podobnie jeśli chodzi o dodatki. Powiewające jasne zasłony zawieszone przy stelażu nie będą się brudziły podczas deszczu, jak ma to miejsce na tarasach bez przeszkleń.

Jakie meble do ogrodu zimowego wybrać, gdy chcemy stworzyć tam miejsce relaksu?

Jeśli ma to być mały salonik na wieczorne „posiadówki”, niezwykle będzie liczyło się nastrojowe oświetlenie, a także meble wykonane z dobrej jakości materiałów, z miękkimi, wygodnymi siedziskami. Gdy natomiast wybieramy meble do ogrodu zimowego, w którym będziemy głównie pracowali przy biurku, zadbajmy o to, aby znajdowały się tam też meble do przechowywania. Skrzynie, biblioteczki, półki i stelażowe regały wcale nie muszą kłuć w oczy w ogrodzie zimowym, o ile wybierzemy modele niezobowiązujące, lekkie w formie i dopasowane kolorystycznie do reszty aranżacji.

Gdy o przechowywaniu mowa, zimowy ogród jest miejscem takim samym, jak reszta pomieszczeń. Będziemy chcieli przynieść tam swój ulubiony koc, książkę, tablet lub zabawki dla zwierzaka. Ze względu na to, w ogrodzie zimowym doskonale sprawdzą się skrzynie lub kosze do przechowywania. Tego typu akcesoria znajdziemy w każdym sklepie, w którym znajdują się inne meble ogrodowe. Ogród zimowy, który ma być głównym miejscem relaksu, powinien mieć też solidne źródło ciepła w czasie zimy.

Jeżeli nie pomyśleliśmy o instalacji grzewczej tradycyjnej lub podłogowej jeszcze na etapie budowy ogrodu zimowego, bardzo dobrze sprawdzą się tutaj stylowe piecyki na pelet, promienniki na prąd w wersji minimalistycznej lub biokominkiGdy zechcemy włożyć nieco więcej pracy w nasz ogród zimowy, pokuśmy się o kominek.

Jak dopasować aranżację w ogrodzie zimowym z tym, co mamy z pozostałą częścią domu?

Jedną z bardziej przyjemnych prawidłowości, gdy chodzi o to, jak zaaranżować ogród zimowy, jest to, że nie musi być on kontynuacją salonu. Nawet jeśli we wnętrzach domu mamy ekskluzywne meble w stylu glamour, meble do ogrodu zimowego wcale już takie być nie muszą. Można za to swobodnie postawić na meble ogrodowe wiklinowe, czy z plecionki, trawy morskiej lub z siedziskami wykonanymi z materiału.Jedną z dobrych zasad dotyczących projektowania wyposażenia ogrodów zimowych jest to, aby mnogość roślin, które będą się znajdowały w takich oranżeriach, korespondowała z ilością dodatków, które mamy w pozostałych częściach domu.

Co to oznacza?

Na przykład, jeśli w naszym domu króluje styl skandynawski, japoński lub industrialny, w ogrodzie zimowym nie stawiamy już kutych w żelazie ozdobnych i powywijanych mebli ogrodowych, nad którymi wiją się wisterie, palmy i pnącza. Zdecydowanie lepiej sprawdza się wtedy zgrzebne meble drewniane z poduchami o jednolitym kolorze.

Meble w ogrodach zimowych


Sprawdź inne wpisy na naszym blogu:

wstecz